• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ KAYSERİ ŞUBESİ

HOŞ GELDİNİZ

Üyelik Girişi
Site Haritası
epazardanal

www.epazardanal.com

ÜYELİK BAŞVURUSU

SUNUŞ METNİ

 

Saygıdeğer Üyelerimiz,    TYB Kayseri şubesi kurulduğu gün olan 11/06/2004 tarihinden bu güne kadar geçen süre içerisinde ilk kez bir faaliyet raporu hazırlayarak sizlerin huzuruna gelmiş bulunuyor.

   Buradaki amacımız hesap soran bir genel kurul ve hesap verebilen bir yönetim anlayışını temel ahlaki değer olarak kurumsal kimliğe yerleştirmektir.

   Bu anlayış ile kurumsal tarihimizden bugüne kadar geçen süreci çeşitli yönleri ile sizlerle paylaşmayı ve gelecek dönemlerde de daha kurumsal örnek çalışmalara kaynaklık etmesi arzusu ve beklentisi ile bu raporu sizlere sunma gereği hissettik. Buradaki örnek belge ve raporlar asla bir dönemi, kişiyi veya kurumun geçmişine ilişkin özel bir mercek tutmak değil; geleceğimizin eksikliklerden arındırılarak daha şeffaf yönetimlere ve çalışmalara rehber olmak gayesi taşımaktadır.

   Bu nedenle kullanılan belgeler geçmiş dönemlerin Genel Kurul ve Yönetim Kurulu çalışmaları olsa da kurumsal anlamda bir yönetimi, kişi ve dönemi rencide etmeye amaçlamamaktadır. Kaldı ki yıllık faaliyet raporlarında karşılaştırmalı raporlama tekniği kullanmak gelenek olduğu kadar uluslararası standartlarında gereğidir. Bu karşılaştırmalı raporlar sayesinde genel kurullar yönetimlerin önceki dönelerle kıyaslanma imkânına da kavuşmaktadırlar. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarından olduğu gibi özel kuruluşlarda da, sivil toplum örgütlerinde de uluslararası standartlarda uygun raporların hazırlanması beklentinin ötesinde yasal da bir zorunluluktur.

   Bizim gibi sivil toplum örgütlerinde yasalara uymak mecburiyet olmasına rağmen bu işler hep bir angarya olarak görülmüş, gösterilmiş ve bu durum genel kabul de görmüştür. Aslında hesap vermeyen ve şeffaf olmayan yönetimleri ile ülkemiz, toplumumuz hep bir karanlık zemine doğru çekilmek istenmiştir. Bunu kabullenmek ise sesiz çoğunlukların kaderi haline getirilmeye çalışılmıştır.

   Kısmen de olsa bu rapor ile biz, bu karanlık ve belirsiz durumun kader olmadığını göstermek istedik. Yasalara uymanın bir erdem değil görev ve sorumluluk olduğunu hatırlatmak istedik

   Umarız bu çalışmamız bundan sonraki seçilecek yönetimlerce yeterli bulunmayarak eleştirilir ve daha da geliştirilerek kurumsal kimliğimiz ile birlikte yazar daha belirgin saygın bir güç haline getirilir.

   Bu dileklerle hepinizi TYB Kayseri Şubesi yönetim kurulu ve üyeleri adına saygı ve hürmetle bir kez daha selamlamak istiyorum.

     Selim TUNÇBİLEK     

TYB Kayseri Şube Başkanı

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.84177.8732
Euro9.50399.5420
Hava Durumu
Takvim
Saat