• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ KAYSERİ ŞUBESİ

HOŞ GELDİNİZ

Üyelik Girişi
Site Haritası

ERCİYES ŞİİR GÜNLERİ


27.12.2016 Tarihinde birincisini düzenlediğimiz ERCİYES ŞİİR GÜNLERİ bizden önce birden fazla kurumlarca pek çok kez düzenlenmiş lakin sürekliliği olmamıştır. 

Kültür sanat mahvilleriyle temaslarımızda sık sık şehrimiz adına dille getirilen bu etkinliğin niçin devam ettirilmedi sorularına o denli çok muhatap oldukki TYB Kayseri Şubesi olarak ERCİYES ŞİİR GÜNLERİNİN neredeyse bu şehrin kimliğine ait bir fiğür oluduğundan haretle tekrar düzenlemeye karar verdik.

İl Kültür Müdürülüğümüze yaptığımız ilk yazılı başvurudan hızlı ve olumlu cevap alınca, proğramımızı şehrimizde 17 Aralık 2017 tarihinde izine çıkan akerlerimizin ve tüm şehitlerimizin anısına, Sarıkamış destanını da hatırlatmak için Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un sekseninci ölüm yıldönümünde gerçekleştirdik. 

Hafta içinde olmasına ragmen hem şairler düzeyinde, hemde izleyici düzeyinde beklenen etkin bir katılım ile başarılı biçimde gerçekleştirildi. 

Bu çerçevede gelecek ERCİYES ŞİİR GÜNLERİ etkinliklerimiz ERCİYES KÜLTÜR SANAT GÜNLERİ içinde final etkinliği olarak yer verme arzusundayız. 
  
 

                                           ERCİYES ŞİİR GÜNLERİ AFİŞİ
Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71875.7416
Euro6.29946.3247
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Takvim
Saat