• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ KAYSERİ ŞUBESİ

HOŞ GELDİNİZ

Üyelik Girişi
Site Haritası
İstişari Toplantı Yapıldı
TYB Kayseri Şubesi 5. İstişare toplantısını yeni yerinde yaptı. 

5. Kez yapılan istişare toplantısında yazarlar birliği kayseri şubesi 8. Olağan Genel Kurul kararları çerçevesinde yönetim kurulu üyeleri ayrıntılı biçimde bilgilendirdi. 

8. Olağan Genel Kurulda üyelerden mutlak surette aidat alınması gerektiği ve aidatını ödemeyen üyeleri hakkında yasal yaptırımların yerine getirlmesi yönünde karar alınmıştı. 

Geçen yıl 60 TL. olarak belirlenen aidatlar bu yıl için istişari karar neticesine 100 TL. olarak belirlendi. 

Üyelerimizin aidatlar konusunda hassasiyet göstermesi istendi. 

Başkan Selim TUNÇBİLEK yaptığı konuşmada büro giderlerinin yıllık olarak 10.000TL. az olmayacağı gerçeğinden hareketle üyelerimizin bu giderlere katılmalarını bekliyoruz. Üyelerimiz bu giderlere katılmazsa yalnızca yönetim kurulunun bu giderleri tek başına karşılama gücünün olmayacağı vurgusunu yaptı.
TYB Kayseri Şubesinin saygın bir kimlik sahibi kurum olmasını istiyorsak buna üyelerin maddi ve manevi olarak katkı sunmaları gerekiyor. Bunu yapmadığımız vakit kurum birilerinin güdümüne girerek yanlış bir yöne meylediyor. Bu kurumun bağımsız saygın bir yazar kuruluşu olmasını istiyorsak buna yönelik atılacak adımları maddi ve manevi olarak desteklemek gerekiyor. Üyelerimizin sosyal imkanlara da kavuştuğu bu yeni mekanda daha saygın bir kurumu hep birlikte oluşturabiliriz. Biz birysel bir saygınlık peşinde değiliz. Bu görevi bizden daha iyi yapacak biri çıktığı zaman ve üyelerin ittifakı ile bırakmaya her an hazırım. Ben bundan sonra bütün hayatımı 21 Ağustos DÜNYA YAZI GÜNÜ etkinliğime ayıracağım." dedi. 

Üyelere daha sonra DÜNYA YAZI GÜNÜ hakkında bilgi veren Başkan Selim TUNÇBİLEK katılımcıların tam desteğini alarak TYB Kayseri Şubesinin bu etkinlikte paydaş olarak yer alması gerektiği sonucu çıktı. Bu etkinlikte görev almanın TYB Kayseri Şubesini daha saygın bir kurum haline getireceği konusunda tam bir görüş birliği oluştu. 

Üyeler istişare toplantısının ardından Başkan Selim TUNÇBİLEK'in ORTADOĞU DENKLEMİNDE TÜRKİYE konulu sohbetine geçtiler. 


Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
388 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.29275.3139
Euro6.00306.0270
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Takvim
Saat