• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ KAYSERİ ŞUBESİ

HOŞ GELDİNİZ

Üyelik Girişi
Site Haritası
epazardanal

www.epazardanal.com

ÜYELİK BAŞVURUSU
TYB Kayseri Şube Başkanı Selim TUNÇBİLEK in Ödül Dağıtım Töreni Açılış Konuşması
Sayın Protokol, Değerli Yazar dostlarım, hanımefendiler Beyefendiler.

TYB Kayseri Şubesinin düzenlemiş olduğu Kültür sanat ve Başarı ödülleri ile birlikte Yazar Okulu sertifika dağıtım törenine hoş geldiniz der, hepinizi şahsım, yönetim kurulumuz ve üyelerimiz adına saygı ile selamlarım.

Kültür hayatımıza, Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi olarak 12 yıldır, Genel merkez düzeyinde ise kırk yıla yakın süredir canlılık katan, yön verici faaliyetler yürütmekteyiz.

Bilindiği gibi yazar okulu projesi Kayseri Büyükşehir Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının öncülüğünde Geçen yıl Kasım ayı başlarında başlayarak bu yılın Ocak ayı sonunda tamamlanan 3 ay süren bir projemizdi. Her sınıfta ortalama 34 öğrenci ve 9 ayrı sınıfta toplamda 315 öğrenci ve ellinin üzerinde Öğretmen ile uygulamalı olarak yürüttüğümüz gayet verimli geçen bir çalışma olmuştur. Ağırlıklı olarak yazar ve akademisyenlerden oluşan eğitici kadro ile uygulamalı yazarlık eğitimi verilmiş ve bu proje ile yazı hayatımıza pek çok genç yetenek kazandırılmıştır. Emeği geçen bütün kurum kuruluş dâhil herkese şahsım, birliğimiz ve kursiyerlerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bugün burada kursiyerlerimizin sertifikalarını gecikmelide olsa dağıtmış olacağız.

Üyelerimizin birey olarak yürüttükleri, yazarlık çabalarını geniş bir zeminde ilgi ve yankı bulması için birlik olarak çeşitli destek ve katkılar sunmaktayız. Kültür hayatımıza yazar veya eser üzerinden dikkat oluşturmaya çalışmaktayız. Birliğimiz otuz dört yıldır ülke genelinde, şube olarak ise on yıldır şehrimizde aksatmadan yürüttüğümüz “Yılın Kültür Sanat ve Başarı Ödülleri” hem ülke genelinde, hem şehrimiz düzeyinde kurumsallaşmış ödüller içerisinde ayrıcalıklı bir yeri vardır. Alanında en saygın ödüllerden biridir.

“Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi Yılın Kültür, Sanat ve Başarı Ödülleri” yıl içinde öne çıkmış kalem erbabı ve esere, okurun ve toplumun dikkatini çekmeyi amaçlayan ve cemiyetin öncüsü konumundaki yazara, toplum olarak borcumuzu hatırlatan bir işlev üstlenmektedir. Başarı ödülleri ise, her alanda toplumsal duyarlılığımızın göstergesi olarak birliğimiz tarafından bireye veya kuruma sunulan takdirin yansıması olarak görülmelidir.

Türkiye Yazarlar birliği Kayseri Şubesi ödülleri dar çerçevede yapılmış ödüllendirme olarak görülmemelidir. Herhangi bir ödül jürisi yoktur. Eser sahiplerinin herhangi bir başvurusu ve bilgisi olmadan geniş bir zeminde ödül verilecek yıl içerisinde yayınlanmış kitap çapta eser veya gerçekleştirilmiş proje ve eylemler içerisinde geniş kesimlerin takdir ve beğenisini yansıtmaktadır. Verilen ödüllerin isabetliliği saygınlığını artırmakta, kültür ve sosyal hayatımıza kattığı dinamizm ise sürekli artmaktadır. Zira verdiğimiz ödüller her türlü ideolojik yaklaşımlardan, siyasi mülahazalar ve kamplaşmalardan oldukça uzaktır.

Bu saygınlığı daha dinamik hale getirmek için önümüzdeki yıldan itibaren dağıtacağımız ödülleri iki ayrı törenle takdim etmek istiyoruz. Yılın “Kültür ve Sanat Ödülleri” için bir tören, “Başarı ödülleri” içinse ayrı bir törenle muhataplarına takdim etmek arzusundayız.

Bu çerçevede kurumumuz adına ödül alan seçkin şahsiyetleri tebrik eder, başarı dolu nice yıllar dilerken tekrar hepinizi saygıyla selamlarım.
  
1048 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.84177.8732
Euro9.50399.5420
Hava Durumu
Takvim
Saat